1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. YİNE ÇARŞI, YİNE YARDIM...

YİNE ÇARŞI, YİNE YARDIM...

YİNE ÇARŞI, YİNE YARDIM...
A+A-

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Van'daki okullara yardımlarını sürdürüyor.

23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde Van'da meydana gelen depremlerden sonra başlattığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında depremzedeleri yalnız bırakmayan Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı, yeni bir yardım kampanyasında topladığı malzemeleri Van'a ulaştırdı. Depremden sonra hala konteynırlarda eğitim veren Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nin Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Kadriye Kök, internet üzerinden ulaştığı Siyah Beyaz Yayın Evi'nin Genel Yayın Yönetmeni ve Çarşı Grubu üyesi Murat Kaplan'dan yardım istedi. Yardım çağrısı üzerine başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerde kampanya başlatan Kaplan, kitap, kırtasiye ve giyim malzemesi topladı. Dün Van'a ulaşan bir TIR dolusu yardım malzemesini Çarşı grubu üyeleri kendi elleriyle okullara dağıttı. Mehmet Akif Ersoy Lisesi için hazırlanan yardım kolileri de öğretmen Kadriye Kök'e teslim edildi.

Yardımların teslim töreninde kısa bir açıklamada bulunan Çarşı grubu üyeleri, Van merkez ve köylerinde toplam 8 okula kırtasiye ve giyim yardımında bulunduklarını belirterek, bu yardımların devam edeceğini söylediler.

İnternet üzerinden yaptığı çağrının yanıt bulmasından çok memnun olduğunu belirten Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Kadriye Kök, "Okulumuzun durumu ve ihtiyaçlarıyla ilgili bir mail yazdım. Bu mailim de dikkate alındı. Çarşı grubu birçok ilde bizim için kampanya başlattı. Şimdi bu yardımları almaktan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT