1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yılmaz Kılıç: Zaman birlik beraberlik zamanıdır!

Yılmaz Kılıç: Zaman birlik beraberlik zamanıdır!

Yılmaz Kılıç: Zaman birlik beraberlik zamanıdır!
A+A-

Çiçekli Belediye Başkanı ve Edremit Belediyesi Başkan aday adayı Yılmaz Kılıç, Belediye Başkanlık seçimlerini ve gündemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

17 Aralık'ta başlayan ve devam ettirilmek istenen operasyonların seçimlere yakın bir zamanda yapılmasının bu olayın hükümete ve istikrara zarar vermek için girişilen bir tezgah olduğunun daha açık bir şekilde anlaşıldığını belirtti Yılmaz Kılıç,  "Ülkemizin istikrarı ve kalkınması için artık daha çok çalışmalıyız, seferber olmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi iyice pekiştirmeliyiz. Şimdiki seçimler bu açıdan daha da büyük önem kazanmıştır. Van Büyük şehir belediyesini kazanmak öncelikli tercihimiz olmalıdır. Büyükşehir alınmadıktan sonra ilçeleri kazanmanın fazla bir anlamı yok. Bunun için aday olalım veya olmayalım hepimiz Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gülaçar'ın yanında yer almamız, ona destek olmamız gerekmektedir. Her türlü şahsi kaygı, endişe ve çekişmelerimizi bir tarafa bırakıp ilimizin gelişmesi, modern bir kente dönüşmesi için Osman Gülaçar'ın etrafında kenetlenmeliyiz. " dedi.

5 yıl kayıp yıl olmuştur

Van'ın son beş yılının kayıp olarak geçtiğini ifade eden Kılıç belediyecilik adına son 5 yılda Van'da hiçbir şey yapılmamıştır. Deprem nedeniyle kullanılamaz durumda olan belediye binasının yerine yenisinin temelleri daha geçen ay atılmıştır. Kışın temellerinin atılması da bunun göstermelik olduğunun bir göstergesidir. Çünkü kış aylarındayız ve inşaat sezonu kapanmıştır. Geçen iki yıl süre içerisinde bir belediye hizmet binası bile yapılamamıştır dedi.

Borçlar katlandı

AK Parti hükümetinin 11 ayda 5 binin üzerinde konut yaparak deprem mağdurlarına teslim ettiğini anlatan Başkan Kılıç, " Van Belediyesi'nin ödenekleri önceki döneme nazaran en az iki kat artmıştır. Buna rağmen Van'a gözle görülür bir hizmet yapılmamıştır. Hizmet yapılmamakla birlikte Van belediyesinin borçları önceki dönem borçlarının çok daha üzerine çıkmıştır."

Osman Gülaçar ithal aday değil

Yerel seçimlerin önemine değinen Kılıç, "Temiz, güzel, modern ve daha iyi yaşanabilir bir Van için herkes kayıtsız, şartsız Osman Gülaçar'a destek vermelidir. Çünkü o Van'ımızın yetiştirdiği dürüst, cesur, kararlı, azimli ve bilgili bir insanıdır. Van'ımızda doğup büyümüş, Van'ımızın kültürüyle yoğrulmuş, ilimizin sorunlarını, sıkıntılarını, çok iyi bilen bir adaydır. Başka partinin adayları gibi başka illerden ithal edilmiş bir aday değildir. Van'ımız için, partimiz için, Başbakanımız için bu seçimi mutlaka kazanmalıyız" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT