1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yılmaz Arıkan'dan Deneysel Tiyatro Uygulamaları

Yılmaz Arıkan'dan Deneysel Tiyatro Uygulamaları

Yılmaz Arıkandan Deneysel Tiyatro Uygulamaları
A+A-

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği (BKSD) tarafından ortaklaşa yürütülen 'sanat seminerleri'ne konuk olan ünlü sanatçı Yılmaz Arıkan, tiyatro gönüllülerine tecrübelerini aktardı

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültür Sanat Derneği (BKSD) tarafından ortaklaşa yürütülen 'sanat seminerleri'ne konuk olan ünlü sanatçı Yılmaz Arıkan, tiyatro gönüllülerine tecrübelerini aktardı.
'Sanat seminerleri', oyuncu Celal Bıyıklı'nın atölye çalışmasının ardından tiyatro kitapları yazarı ve usta sanatçı Yılmaz Arıkan'ı tiyatro gönüllüleriyle bir araya getirdi. 'Deneysel tiyatro' üzerine çalışmalar yapan Arıkan, 'tiyatroda akımlar', 'epik tiyatro', 'geleneksel Türk tiyatrosu', 'klasik oyunlar', 'absürd ve deneysel oyunculuk' konularını kapsayan bir eğitim verdi. Dünyada tiyatronun geldiği noktanın ele alındığı atölye çalışmasında, sıradışı akımlar ve sahneleme yöntemleri üzerine verilen örnekler büyük ilgi gördü. Tiyatro sevdalılarıyla sahne üzerinde 'doğaçlama ve deneysel oyunculuk' uygulamalarının da yapıldığı programda Arıkan, dinleyicilerie, 'iletişim yöntemleri' ve 'toplumda kişinin kendisini daha net ifade edebilmesi' konularında ip uçları verildi.
(MŞ)

20.02.2013 12:40:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT