1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yılların Şabaniye'si Amara Oluyor!

Yılların Şabaniye'si Amara Oluyor!

Yılların Şabaniye'si Amara Oluyor!
A+A-

Van’ın Edremit Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısı başladı. Meclis Şabaniye Mahallesi'nin adının 'Amara' olarak değiştirilmesinini görüşerek karara bağlayacak.

Edremit Belediye Meclisi  Şabaniye Mahallesi'nin adını değiştiriyor. Belediye Meclisi mahalleye  PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın doğum yeri Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi Ömerli (Amara)  ismini verecek. 

Meclis gündem maddelerinin görüşülmesinden önce kısa bir açıklama yapan Edremit Belediyesi Eş Başkan Vekili Mehtap Dinçer, AK Partili meclis üyesinin istifa ederek DBP grubuna geçişini memnuniyetle karşıladıklarını, DBP olarak kendi ilke ve prensiplerinin uygun ön gördüğü oranda partilerine katılmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

Dinçer'in konuşmasının ardından meclis gündem maddeleri okundu. Mayıs ayı meclisinde Şabaniye Mahallesi'nin adının mahalleliden gelen talep doğrultusunda 'Amara' olarak değiştirilmesinin görüşülmesi, Van Gölü ve Çevresini Koruma ve İyileştirme Komisyonu'nun raporunun görüşülmesi gibi önemli gündem maddeleriyle mayıs ayı meclis görüşmelerinin ilk oturumu başlandı.

A+A-

HABERE YORUM KAT

4 Yorum