1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yıldız Atletlerden Üstün Performans

Yıldız Atletlerden Üstün Performans

Yıldız Atletlerden Üstün Performans
A+A-

Bu sezon alt yapıda başarılı branşların başında gelen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu atletler, Yıldızlar Erkekler liginde ikinci sıraya yerleşti. Bu sezon birçok branşta alt yapıya eğilen

Bu sezon alt yapıda başarılı branşların başında gelen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu atletler, Yıldızlar Erkekler liginde ikinci sıraya yerleşti.
Bu sezon birçok branşta alt yapıya eğilen Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü, alt yapıya verdiği yatırımlarında sonucunu almaya başladı. Başarılı branşların başında gelen ve Ocak ayından buyana Türkiye Şampiyonlarında 14 derece kazanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu atletler başarılarına bir yenisini daha ekledi.
Atletizm Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez yapılan Yıldızlar Erkekler Ligine katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'lu atletler, güçlü rakiplerini geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti. İlk etabı İstanbul Aslı Çakır Spor Salonu'nda yapılan yarışlarda 94,0 puanla Ankara Egospor Kulübü birinci oldu. Mavi Beyazlı atletler ise yarışlarda, 91,5 puanla ikinciliği elde etti. Atletler böylece Mart ayında yapılacak ikinci etap müsabakaları öncesi büyük avantaj elde etti.
İki gün süren müsabakalara 13 atletle katılan Mavi Beyazlılar, birinci gün yapılan müsabakalarda, 60 metrede Onurcan Seyhan, yüksek atlamada İbrahim Erbaş, 400 metrede Mustafa Yılmaz ve 1500 metre yarışlarında Hakan Çoban birinci oldu. Üç adım atlamada Kubilay Kara ikinci olurken, Uzun Atlamada Berkay Açıkgöz ve 800 metrede Yener Aras üçüncü oldu. Kağıtsporlu Atletler aldıkları yedi dereceyle, derece sayısını 14'ten, 21'e çıkardı.
(İÇ-İÇ)

09.02.2013 10:44:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT