1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yıldız 17 Aralık Kararını Değerlendirdi

Yıldız 17 Aralık Kararını Değerlendirdi

Yıldız 17 Aralık Kararını Değerlendirdi
A+A-

Taner Yıldız, "Yargının bağımsız olduğu kadar doğru karar verdiğini hep beraber izleyeceğiz. Bir kısım komplolara karşı Ak Parti Hükümetinin nasıl doğru duruş sergilediğini gördük" dedi.

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim ve Teknoloji Şenliği’nin açılışında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, 17 Aralık soruşturmasında 60 kişi hakkındaki takipsizlik kararını değerlendirdi.

17 Aralığın Türkiye’nin yakın siyasi tarihinde çok farklı değişiklikler yaptığını ifade eden Yıldız, "Bir seçim yaşadık. 30 Mart seçimlerinde yaşadığımız şu ana kadar siyaset tarihinde iktidarlar üzerine yapılan koalisyonun bundan böyle muhalefet tarafından da yapılabileceğini gösterdi. Hükümetin başta olmaması için gayret gösterildi. Biz bir kısım komplolarla beraber Ak Parti hükümetimizin buna nasıl doğru duruş sergilediğini hep beraber görmüş olduk. Bundan sonra da doğru yaptıkça güçlenen hükümetimizin, bundan sonraki yapacaklarının aynı şekilde doğru hareketler olacağını göreceğiz. Yargının bağımsız olduğu kadar doğru karar verdiğini hep berebar izleyeceğiz" diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT