1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yıldırım'dan müjde üstüne müjde

Yıldırım'dan müjde üstüne müjde

Yıldırım'dan müjde üstüne müjde
A+A-

Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, müjde üstüne müjde verdi.

AK Parti Grup Toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, müjdeleri sıraladı. 

Esnaf ve çiftçilere de müjde veren Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Esnaflara kredi müjdesi

Esnaf ve sanatkalarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'mızın yaptığı titiz çalışma sonrası esnafımızı 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz.

Yani esnafımız borcun ana parasını ödeyecek ve bu ana parada yeniden taksitlendirilecek.

Çiftçilere bayram müjdesi

Bildiğiniz gibi Türkiye önemli bir tarım ülkesi. Tarımsal gelişmede çiftçilerimiz için yeni açılımlar getiriyoruz. Türkiye'de tarımın stratejik bir sektör olduğunu paylaşmak istiyorum. Tarım potansiyelimizi açığa çıkarmak ana hedeflerimizden birisi olacaktır.

Ülke genelinde hasat devam ediyor. 1.5 ay içerisinde 2,5 ton buğday alımını ofis gerçekleştirdi. Çiftçilerimiz Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ürünlerini satmak isterlerse sattıkları ürünlerin parasının tamamını bayramdan önce alacak.

2016 yılı için ekmeklik buğdayın alım fiyatını ton başına 910 tl olarak belirledik. AK Parti çiftçilerimizin hem iyi gün hem de kara gün dostudur. Topraklarımızı geleceğimiz olarak görüyoruz. 

"EKİLMEYEN TOPRAKLARI KİRAYA VERECEĞİZ"

6.5 milyon hektar büyüklüğündeki 184 ovamızı tarımsal sit ilan ediyoruz. Buralara atılacak tohum, dikilecek her fidan sonrası tarım arazisi olarak kalacak. Buralara bir çivi dahi çakılmayacak.

Şahsa veya devlete ait olup ekilmeyen toprakları sahipleri adına kiraya vereceğiz. Tarım sektörüne desteklerin 2015 yılı sonunda eriştiği meblağ 10 milyar 590 milyon TL'dir. 

MAHKEME KARARI OLMADAN İSİM SOYİSİM DEĞİŞTİRİLEBİLECEK

İçişleri'nde vatandaşlık hizmetinde devrim gibi düzenlemeler geliyor.

-Düzenleme ile evlenme, ölüm gibi olaylarda artık nüfus müdürlüğüne gidilmesi gerekmeyecek. 

-Vatandaş bundan böyle mahkeme kararına ihtiyaç duymadan adlarını soyadlarını değiştirebilecekler. Adınız, soyadınızı beğenmiyorsanız değiştirebileceksiniz.

-Pasaport ve evlilik işleri Emniyet'ten alınıp Nüfus İdaresi'ne verilecek.

-Köy muhtarlarına il ve ilçe müftülerine resmi nikah kıyma yetkisi verilecek.

"AZ YAKIT, AZ VAKİT, AZ NAKİT"

30 Haziran'da Osman Gazi Köprüsü'nü, dünyanın 4. büyük köprüsünü açıyoruz. Yol medeniyettir. Bunun gereğini yapmakta AK Parti'nin meziyetidir. AK Parti döneminde 3 şeye dikkat ettik. Az yakıt, az vakit, az nakit dedik. Yolları böldük, milleti birleştirdik.

Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Bayram trafiğinden etkilenen vatandaşlarımızın gidiş ve dönüşleri rahat olsun diye köprünün açılışını öne aldık. Bayram keyiften eziyete dönüşmesin diye daha erken tarihe aldık. Bu nedenle de köprüyü bayramdan önce açıyoruz. Bayramda tatile çıkacak bütün vatandaşlarımıza da hayırlı yolculuklar diliyorum. 

OTELLERDEKİ DOLULUK ORANLARI YÜZDE 80'E ULAŞTI

Yaşadığımız böglesel ve küresel krizlerden ve ikili sorunlardan dolayı turizmde beklediğimiz gelişmeler olmadı. Ancak bayram tatilinin erken açıklanması ve uzun tutulmasıyla buradaki boşluğun bi nebze dolduğunu görüyoruz.

Doluluk oranları yüzde 80'in üzerine çıkmış bulunuyor. Rusya ve İsrail ile vardığımız mutabakatın ilk semeresini turizmde göreceğimizi düşünüyoruz. Turizmde yaşanan sıkıntılar yılın geri kalanında telafi edilmiş olacak. 

haber10

A+A-

HABERE YORUM KAT