1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yıldırım'dan Almanya'ya tepki

Yıldırım'dan Almanya'ya tepki

Yıldırım'dan Almanya'ya tepki
A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın 1915 kararıyla ilgili olarak, "Tarihçilerin bile uzlaşamadığı bir yerde Almanya parlamentosunun kararı Türkiye'nin kabul edebileceği bir şey değildir" dedi.

Ankara Keçiören'de Osmanlı Halk Pazarı açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın 1915 kararına tepki gösterdi.

"Ana muhalefet partisi yabancı elçilerle AK Parti'den kurtulma muhabbeti yaparken Türkiye'nin önemli bir müttefiki Almanya'da da Ermeni lobisinin kararını Alman Parlamentosu kabul etti" diyen Yıldırım, "Bu karar hatalı bir karardır. Türkiye'nin geçmişi bellidir. Bu millet, geçmişiyle övünen bir millettir, bizim geçmişimizde yüz kızartacak bir şey yoktur" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım tepkisini şu sözlerle sürdürdü:

"Tarihçilerin bile uzlaşamadığı bir yerde Almanya parlamentosunun kararı Türkiye'nin kabul edebileceği bir şey değildir.

Türkiye'nin Almanya Büyükelçisini istişareler için geri çağırdık. Karar metnini gördükten sonra atılacak adımları atmakta 1 saniye bile tereddüt etmeyiz. Biz sadece Allah'ın önünde eğiliriz.

Kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, Ankara çok net bir mesaj veriyor. Ankara diyor ki; ekmeğimizi böleriz, Türkiye'yi böldürmeyiz. İşte birliğin, kardeşliğin, millet olmanın şuuru budur."

A+A-

HABERE YORUM KAT