1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yıldırım'a zorla getirme kararı!

Yıldırım'a zorla getirme kararı!

Yıldırım'a zorla getirme kararı!
A+A-

İş adamı Hamdi Akın'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu iddiasıyla yargılanan Aziz Yıldırım için duruşmaya zorla getirilme kararı verildi

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 3 Kasım 2013 tarihinde düzenlenen seçimli olağanüstü genel kurulunda yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım'ı tebrik etmek isteyen iş adamı Hamdi Akın, hakaret ve tehdide uğradığı gerekçesiyle şikayette bulunmuştu.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca düzenlenen iddianamede, hakaret ve tehditte bulunduğu iddia edilen Aziz Yıldırım'ın, daha sonra kürsüye çıkarak basın-yayın organlarının önünde Hamdi Akın'ı kastederek eleştiri sınırlarını aşan söylemlerde bulunduğunu öne sürmüştü.

"7 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ"
İddiaların CD görüntüleri ve bilirkişi raporuyla tespit edildiğine dikkat çekilen iddianamede, Aziz Yıldırım'ın suça konu sözleri ile Akın'ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu iddia edilmişti. Bu nedenle de Aziz Yıldırım hakkında, "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Savcılık, Aziz Yıldırım hakkında duruşmaya zorla getirilme kararı verdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT