1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yılbaşı Tatilinde Okulları Soydular

Yılbaşı Tatilinde Okulları Soydular

Yılbaşı Tatilinde Okulları Soydular
A+A-

Tokat'ta yılbaşı tatilini fırsat bilen kişi veya kişiler 3 okula girerek yaklaşık 2 bin TL para çalarken, bir okulda sınavlar iptal edildi. Edinilen bilgiye göre, Tokat'ta yılbaşı tatilinin ardında

Tokat'ta yılbaşı tatilini fırsat bilen kişi veya kişiler 3 okula girerek yaklaşık 2 bin TL para çalarken, bir okulda sınavlar iptal edildi.
Edinilen bilgiye göre, Tokat'ta yılbaşı tatilinin ardından okullarını açan idareciler beklemedikleri bir tablo ile karşılaştı. Okulların kantin, müdür ve öğretmenler odasına giren hırsızlar ortalığı savaş alanına çevirdi. Fatih İlkokulu kantinde bulunan bin 500 TL'yi çalan hırsızlar okul müdürünün odasına giremedi. Öğretmenler odasındaki dolapları karıştıran hırsızlar ortak yapılması gereken sınavların iptal edilmesine neden oldu. Ali Osman Tepe Kardeşler İlkokulu'nda ise müdürün odasındaki masadan 150 TL'yi alan kişi veya kişiler odada bulunan diz üstü bilgisayar ve diğer eşyalara dokunmadı. Şehit İbrahim Doğan Ortaokulu'nda ise müdür yardımcısının odasının kapısını kazama ile kırarak delen hırsızlar ortalığı savaş alanına çevirdi. Tahta kapıda açtıkları delikten içeri giren hırsızlar daha sonra öğretmenler odasına da girerek dolapları açmak suretiyle yaklaşık 400 TL bozuk parayla kayıplara karıştı. Olay yerinde delil toplayan polis, güvenlik kameralarını inceledi. Hırsızların yakalanmamak için bazı kameraların açısını değiştirdiği tespit edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
(Nİ-SLH-Y)

02.01.2013 14:54:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT