1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yılbaşı Öncesi Alkol Denetimi Yapıldı

Yılbaşı Öncesi Alkol Denetimi Yapıldı

Yılbaşı Öncesi Alkol Denetimi Yapıldı
A+A-

Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yılbaşı öncesi sahte rakı ve benzeri alkollü içeceklerin piyasaya sürülmesi ihtimaline karşı alkol denetimi yapıldı. Yılbaşı nedeniyle alkollü

Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yılbaşı öncesi sahte rakı ve benzeri alkollü içeceklerin piyasaya sürülmesi ihtimaline karşı alkol denetimi yapıldı.
Yılbaşı nedeniyle alkollü içki tüketiminin artabileceği göz önünde bulundurularak ve son zamanlarda basında yer alan kaçak ve sahte alkollü içkilerin piyasaya sürülme ihtimali üzerine kentte bulunan alkollü içki satış yerleri ve alkollü içki tüketime sunulan toplu tüketim yerlerinde denetimlere hız verildiği belirtildi. Gıda ve Yem Şube Müdürü Seyit Yıldız kontörlünde yapılan denetim ile ilgili olarak, "Yapılan denetimlerin yanı sıra halkımıza da alkollü içki satın alırken Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan alınmış olan kayıt ve onay numaralarına dikkat etmelerini, kayıt ve onay numarası olmayan ürünleri satın almamaları, ürünlerin son kullanma tarihini kontrol etmelerini, piyasa değerinden çok düşük fiyatlara satılan, ambalajı eskimiş veya yıpranmış, koruyucu bandrolü bulunmayan şüpheli ürünler hakkında 174 numaralı 'Alo Gıda' hattına bildirmelerini tavsiye ediyoruz. Vatandaşlarımızın olası gıda ve gıda hijyeni ile ilgili şikayetlerini kesintisiz hizmet sunan 'Alo Gıda 174' hattına bildirmelerini, ayrıca yılbaşı süresince nöbetçi zehirlenme ekibimiz 24 saat hizmette olup vatandaşlarımızın şikayetlerini değerlendirilecek ve gıda denetimlerine devam edilecektir" ifadelerine yer verildi.
(TB-AÖ-Y)

31.12.2012 17:41:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT