1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yılbaşı Hırsızı İki Kardeş Yakalandı

Yılbaşı Hırsızı İki Kardeş Yakalandı

Yılbaşı Hırsızı İki Kardeş Yakalandı
A+A-

Konya polisi 2012'nin son gününde yeni yıl eğlencesine gitmek için bir eve girerek 10 bin liralık altın çalan hırsız kardeşleri yakaladı. Yakalanan 2 kardeşin altınları satarak yeni yıl eğlencesine gi

Konya polisi 2012'nin son gününde yeni yıl eğlencesine gitmek için bir eve girerek 10 bin liralık altın çalan hırsız kardeşleri yakaladı. Yakalanan 2 kardeşin altınları satarak yeni yıl eğlencesine gitmeyi planladıkları öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, 2012 yılının son günü nedeniyle dün çeşitli kılıklardaki güven timleri belirli bölgelerde yer aldı. Özellikle sarraflar çarşısını takip eden güven timleri daha önce hırsızlıktan 100 kez yakalanan kardeşler Lütfü (23) ve Nazmi Ç.'yi (27) fark ederek takip etti. Güven timleri iki kardeşi ellerindeki 10 bin liralık altını bir sarrafa satmaya çalıştıkları sırada yakaladı. Yakalanan şüphelilerin, merkez Selçuklu ilçesinde bir evin penceresini zorlayarak açtıktan sonra 4 adet 10 bin lira değerindeki altın bilezikleri çaldığı ortaya çıktı. Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Suçlarını itiraf eden şüphelilerin yılbaşı eğlencesine katılmak için çaldıkları altınları biran önce satmaya çalıştıkları belirlendi. İki kardeşten Lütfü'nün 30, Nazmi'nin Ç'nin ise 70'kez hırsızlıktan yakalandığı öğrenildi.
(HİV-AH-ÖZ-Y)

01.01.2013 11:50:04 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT