1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yılbaşı Hindileri Piyasayı Çıktı

Yılbaşı Hindileri Piyasayı Çıktı

Yılbaşı Hindileri Piyasayı Çıktı
A+A-

Yılbaşının vazgeçilmezi olan hindiler, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde de piyasaya çıktı. Yılbaşı sofralarının geleneksel lezzeti hindi, piyasadaki yerini aldı. 8 ile 10 kilo arasında olan hindiler

Yılbaşının vazgeçilmezi olan hindiler, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde de piyasaya çıktı.
Yılbaşı sofralarının geleneksel lezzeti hindi, piyasadaki yerini aldı. 8 ile 10 kilo arasında olan hindiler, 50 ile 60 liradan alıcı buluyor. Yüksekova'da kurdukları tezgâhlarda hindilerini satan üreticiler, fiyatların düşük olmasına rağmen satışların kötü olduğunu belirtti. Köylerden getirdiği hindileri satan Bahattin Kızıltaş, 3 yıldır hindi sattığını belirterek, "5 gündür buradayız. Şu an için 80'e yakın hindim var. Satışlar iki senedir çok kötü, fakat bizim geçim kaynağımız kümes hayvancılığı olduğu için bu işi yapmak zorundayız. Umarım yılbaşında satışlar daha iyi olur" dedi.
Hindilerin pahalı olmağını belirten Hurşit Vardar ise, hindilerinin 11 aylık olduğunu belirterek, "Bunların ağırlıkları 8 ile 10 kilo arasında değişiyor. Günde 2-3 tane satıyorum. Fiyatlar gayet uygun. Herkesin alıp tatmasını tavsiye ederiz. Son iki yıldır satışlar kötü ama biz yılbaşına doğru satışların daha iyi olacağını düşünüyoruz" şeklinde konuştu.
(SH-MSA-Y)

23.12.2012 12:52:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT