1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yılbaşı Hindileri Pazarda

Yılbaşı Hindileri Pazarda

Yılbaşı Hindileri Pazarda
A+A-

Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan hindiler Yozgat'taki pazarlarda satışa çıktı. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte hindiler de pazarlardaki yerini aldı. Üreticilerden Tahsin Renci, hindi fiyatla

Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi olan hindiler Yozgat'taki pazarlarda satışa çıktı.
Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte hindiler de pazarlardaki yerini aldı. Üreticilerden Tahsin Renci, hindi fiyatlarının 35 TL ile 100 TL arasında değiştiğini belirterek satışların normal olduğunu söyledi.
Üreticilerden Ahmet Taştan ise bu yıl satışların düşük olduğunu belirterek, "Daha önceki yıllarda satışlarımız çok iyi oluyordu. Yılbaşına daha vakit var ama satışların düşük olacağı şimdiden belli oluyor" dedi. Taştan, 10 kiloluk bir hindinin 100 TL'ye satıldığını belirterek, "Satışlar geçen yıla göre az da olsa başladı. İnşallah satışlarımız iyi olur" dedi.
Hindi fiyatlarını yüksek bulan vatandaşlar da fiyatların çok yüksek olduğunu, 100 liraya bir kuzu alınabileceğini söyledi.
Bir vatandaşın ise hindileri köyden otomobilin içinde getirmesi dikkat çekti. Vatandaş hindilerin bir kısmını araçtan indirirken, bir kısmını ise üşümesinler diye otomobilde bekletti.
(ÖE-AÖ-GS-Y)

18.12.2012 15:34:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT