1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Yılanların Öcü Dizisi Yeni Bölümde Neler Olacak ? Şoka Devam !

Yılanların Öcü Dizisi Yeni Bölümde Neler Olacak ? Şoka Devam !

Yılanların Öcü Dizisi Yeni Bölümde Neler Olacak ? Şoka Devam !
A+A-

Çarşamba akşamlarına damga vuran dizi Yılanların Öcü bakalım bu hafta ne kadar reyting yapacak ? Fakir Baykurt'un ünlü eseri Yılanların Öcü'nden diziye uyarlanan eser, 21 Ocak gecesi yeni bölümüyle sevenlerinin karşısına çıkacak.

Yılanların Öcü'nde bu hafta neler olacak ? Fatma oyuna gelmiş, Kamuran ise bir anlaşma yapmış ve anlaşmanın bozulmamasını garanti altına almıştır. Bayram'ın olan bitenden haberi yoktur. Ankara'da kalmıştır ve Fatma'dan çaresizce haber beklemektedir.

 

Şerife, gözünü karartmış ve Kamuran'ın umursamazlığı karşısında gözünü karartmıştır. Kendisine yapılanların bedelini ödetmeye kararlıdır ve konağa dönebilmek için büyük bir koz kullanacaktır. Ömer'in ameliyatının sonucunu öğrenme telaşı yaşayan Fatma'yı karşısında çok daha büyük bir sorun beklemektedir. Kamuran'ın her çıkış yolunu kapattığı ve köşeye sıkıştırmayı başardığı Fatma bu durumdan kurtulabilecek midir ? Yılanların Öcü yeni bölümüyle, 21 Ocak Çarşamba gecesi saat 20.00'de Show Tv'de !

 

YILANLARIN ÖCÜ 

 

Yılanların Öcü, Fakir Baykurt'un 1954 yılında yazdığı, köy hayatını anlatan ilk romanı. Bu kitap nedeniyle 1959 yılında hakkında soruşturma açılır ve öğretmenlikten uzaklaştırılır. Dil bakımından tamamen köy ağzından yazılmış, karakterler de gerçek hayattaki gibi seçilmiştir. Devam romanı olan Irazca'nın Dirliği ve Kara Ahmet Destanı ile birlikte Fakir Baykurt üçlemesi olarak anılır.

 

Karataş köyünde oğlu Kara Bayram, gelini Haçça ve torunları Ahmet ve Şerife ile yaşayan Irazca'nın köy içerisindeki hiyerarşiye başkaldırışı anlatılır. Deli Haceli ve karısı Fatma evlerinin çok nemli olmasından yakınarak tam Irazca ve ailesinin kaldığı evin önüne ev yaparlar. Bu sırada bir açılış için köye ziyarete gelecek kaymakamın haberi alınır. Kaymakamı ağırlamak adına çeşitli hazırlıklar tertip edilmeye başlanır. Bu iş için önce Kara Bayram'ın ası kuzusunu çalmakla işe başlarlar. Köyün muhtarı kişisel menfaatleri için Haceli'ye destek olur ve bir gün muhtarlığa konuşmak vaadiyle çağırdığı Kara Bayram'ı birkaç adamına falakayla dövdürür. Hem ası kuzusundan olan hem de üstüne dayak yediği oğlunu gören Irazca intikam almak için bir gece Haceli'nin ev yapmak için kazdığı temelleri doldurur. Bayram ise ev yapımı için gerekli olan kerpiçleri parçalar. Sabah kalktığında bütün yaptıklarının yok olduğunu gören Haceli öfkeyle o sırada hamile olan Haçça'ya taş atar ve düşük yapmasına neden olur. Tüm bunları biriktiren Irazca, kaymakam köye ulaşmadan onun yolunu keser ve hakkını aramak için kaymakamdan destek ister. Kaymakam köye ulaştığı zaman kendisi için hazırlanan tüm tertibe ve eğlenceye katılmadan açılışı yapar ve Irazca'ya hakkının verilmesini aksi halde kendisinin dava açmasını söyler. Köyün muhtarı bu tür bir olay karşısında kendisinin de suçlanacağını düşündüğü için Haceli'ye verdiği desteği keser ve Kara Bayram ile dialoga girmeye çalışır. Haceli'nin bütün yaptıklarından vazgeçeceğini ve bir miktar maddi destek olacağının teminatını verse de Kara Bayram ikna olmaz ve şehire gidip dava açacağını söyler. Bütün bunlar olurken Haceli, karısı Fatma ile Kara Bayram'ın ilişkilerini bilmemektedir.

A+A-

HABERE YORUM KAT