1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yetiştirme Yurtlarında, "gönüller Bir Olsun" Projesi

Yetiştirme Yurtlarında, "gönüller Bir Olsun" Projesi

Yetiştirme Yurtlarında, gönüller Bir Olsun Projesi
A+A-

Balıkesir Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordineli yürüttüğü proje ile Yetiştirme Yurtlarında kalan kız ve erkek çocukların spor yapm

Balıkesir Valiliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordineli yürüttüğü proje ile Yetiştirme Yurtlarında kalan kız ve erkek çocukların spor yapmalarına olanak sağlanıyor. Gençlerin bulundukları ortamdan bir nebze de olsa uzaklaşmalarını amaçlayan etkinlikler kapsamında Yetiştirme Yurtlarında kalan kız ve erkek çocukları arasında futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton, bocce, atletizm, boks, judo, karete, taekwondo ve güreş branşlarında yıl boyunca belirli aralıklarla müsabakalar ve etkinliklerin yapılacağı, bu çalışmanın ilk ayağı olan ve Kız Yetiştirme Yurdunda kalan kızlar arasında 'bocce' müsabakaları düzenlendiği bildirildi.
Fatma Aliye Kasapoğlu Kız Yetiştirme Yurdundaki müsabakalar yurt bahçesinin arkasında oluşturulan sahada yapıldı. Zevkli ve çekişmeli geçen bocce müsabakalarında gençler güzel dakikalar yaşadı. Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin düzenlediği müsabakaların hakemliğin de üniversiteli gençler yaptı. Müabakalara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Murat Özmaden, İl Temsilcisi Yard. Doç. Dr. Zekeriya Göktaş da katıldı. Bocce'de dereceye giren ve müsabakalara katılan tüm kızlar madalya ve kupa ile ödüllendirildi.
(TS-YU)

26.01.2013 12:28:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT