1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yetiş'ten Ambulans Açıklaması

Yetiş'ten Ambulans Açıklaması

Yetişten Ambulans Açıklaması
A+A-

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş yaptığı açıklamada, Adıyaman'a 4 hastayı aynı anda taşıyabilen ambulans ve kar paletli ambulansın da içinde olduğu 5 adet ambulans gönderildiğini söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş yaptığı açıklamada, Adıyaman'a 4 hastayı aynı anda taşıyabilen ambulans ve kar paletli ambulansın da içinde olduğu 5 adet ambulans gönderildiğini söyledi.
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, "Vatandaşlarımızın acil sağlık hizmetlerinden daha hızlı yararlanması için 112 acil istasyonlarının hem kalitesinin hem de araç sayısının artırılması büyük önem taşımaktadır. Acil bir durumda hastayı veya kazazedeyi yerinden en hızlı şekilde almak hayati önem taşımaktadır. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'nun katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirilen 334 araçlık ambulans dağıtım töreni ile eş zamanlı olarak, Ankara'da da bir tören düzenlendi. Bu törende Adıyaman'a 1 adet kar paletli,1 adet aynı anda 4 hastayı taşıyabilen maxi ambulans ve 3 adet normal ambulans olmak üzere toplam 5 adet ambulans gönderildi. İlimizde 112 acil başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. İlimiz merkez ve ilçelerinde toplam 24 ayrı istasyonda hizmet veren 112 acil, bugüne kadar 2 tanesi kar paletli olmak üzere toplam 21 ambulansla hizmet vermekteydi. Bazı eksikliklerimiz vardı. Yeni tahsis edilen araçlarla eksiklikler giderilmiş oldu. Kış şartlarının zor geçtiği Sincik ve Çelikhan ilçelerimizde kar paletli ambulans mevcuttu. Yine kış şartlarının zor geçtiği Gerger ilçemizin de kar paletli ambulansa ihtiyacı vardı. Bu eksiklik de giderilmiş oldu. Hizmeti merkezine alan AK Parti, milletimize layık bir iktidar olmanın çabasını sürdürmeye devam ediyor. Bu vesileyle bu araçları ilimize kazandıran Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
(CK-SO-Y)

03.02.2013 15:35:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT