1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yetimler gülerse dünya güler

Yetimler gülerse dünya güler

Yetimler gülerse dünya güler
A+A-

Van merkez Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İnsani Yardım Vakfı (İHH) ortaklaşa, "yetimler gülerse dünya güler" programı kapsamında iftar verdi.


Bir düğün salonunda verilen iftar yemeğine Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İHH Van Temsilcisi Halil İbrahim Çinkılıç ve davetliler katıldı. Programda bir konuşma yapan Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, “Öncelikler sizler, yetimler gülerse dünya güler programına hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Ramazanın 15’i tüm dünyada yetim kardeşlerimizle olabilmek adına, bizlerde Tuşba Belediyesi olarak İHH ile birlikte bu güzel iftar programında sizlerle birlikte bulunmamızın mutluluğunu ve hazını yaşıyoruz. Ramazan bereketi başta Tuşba’mıza, Van’ımıza ve tüm İslam âlemine inşallah bereketler getirir. İnsanoğlu nankör, insanoğlu tüm bu bereketlerin üzerinde halende savaşmaya devam ediyor. Doğu Türkistan, Afganistan, Pakistan ve Filistin olmak üzere birçok yerde halen yetimler bırakmaya devam ediyor. İnanıyoruz ki bu 15 gün tüm Müslüman kardeşlerimizin birliğini yeniden sağlayacaktır. Yetim gülerse dünya güler, ama yetim ağlarsa da tüm dünya ağlıyor. Tüm insanlık ağlıyor ve bizlerde inşallah bu anlamda gülmeleri için de bu günden sonra da birer yetim babası ve birer yetim annesi olmamız gerekir. İHH’nın hem yurtta hem de tüm dünyada çok güzel çalışmaları var. Tuşba Belediyesi olarak inşallah her daim yetim kardeşlerimizle birlikte olacağız ve yetim neredeyse Tuşba Belediyesi orada olacaktır" dedi.

Başkan Özgökçe, "7 Temmuz'da yetimlerin babası Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, inşallah Tuşba’da Van’da misafirimiz olacaktır. Sizleri tekrar Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağı iftar soframıza davet ediyorum” şeklinde konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT