1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeteneklerini Keşfettiler

Yeteneklerini Keşfettiler

Yeteneklerini Keşfettiler
A+A-

Adana'da çocuklar 'Optimum Çocuk Kulübü'nce organize edilen çeşitli etkinliklerle hem yeteneklerini keşfediyor, hem de hünerlerini sergileme fırsatı buluyor. Anne ve babaları alışveriş yaparken, Ze

Adana'da çocuklar 'Optimum Çocuk Kulübü'nce organize edilen çeşitli etkinliklerle hem yeteneklerini keşfediyor, hem de hünerlerini sergileme fırsatı buluyor.
Anne ve babaları alışveriş yaparken, Zeyrek Yıldız ve Nilgün Aktaş gözetiminde kukla yapımını öğrenen minikler, eğlenceli anlar yaşadı. Kukla yapımına yoğun ilgi gösteren çocuklar, farklı ve birbirinden renkli tasarımları ile izleyenleri şaşırttılar. Animatör Zeyrek Yıldız, çocukların müzik ve resim gibi sanatsal etkinliklere katılımının, onların gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı. Yıldız, anne ve babalara da uyarılarda bulunarak, "Ebeveynler çocuklarını tamamen derse yönelik çalıştırıp, baskı uygulamak yerine burada resim, müzik gibi aktivitelere yönlendirmeleri gerek. Bu sayede bu hayattaki birçok yanlıştan ve kötü alışkanlıklardan bu şekilde soyutlanabilir. Optimum Çocuk Kulübü, gerçekleştirdiği sosyal etkinliklerle çocuklara eğlenirken öğrenme fırsatı sunuyor" dedi.
(ADN-Y)

03.02.2013 09:20:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT