1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Yeşilçam ustasının tek dileği Erdoğan...

Yeşilçam ustasının tek dileği Erdoğan...

Yeşilçam ustasının tek dileği Erdoğan...
A+A-

Yeşilçam'ın unutulmaz efsanelerinden biri olan 'Şişko Nuri' yani Sıtkı Sezgin, halkın ilk efa seçtiği 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istediğini söyledi.

Sezercik filminde zengin bir ailenin çocuğu olarak eşeği satın alarak vur kırbacı vur kırbacı sözleri ile hafızalarımıza kazınan 'Şişko Nuri' yani Sıtkı Sezgin, Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istediğini söyledi.


Türk sinemasında 'Şişko Nuri' olarak tanınan ve Samsun'da huzurevinde kalan 64 yaşındaki Sıtkı Sezgin, Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmek istediğini söyledi. Yaklaşık 6 yıldır Büyükşehir Belediyesi'ne ait huzurevinde hayatını sürdüren Şişko Nuri, "Ben 50 yıldır Türk sinemalarında rahmetli Adile teyze ile Münir Özkul'la, Sezercik'le oynadım" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmış olduğu faaliyetleri hayranlıkla takip ettiğini söyleyen Sıtkı Sezgin, "Bir dönem başbakanlık yapan, şimdi saygıdeğer cumhurbaşkanımız olan, ülkemizi en iyi şekilde yöneten Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Çünkü yapılan icraatları çok hoşuma gidiyor. Televizyon kanallarından devamlı suretle konuşmalarını takip ettim, hayranlıkla dinledim kendisini. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesinde burada ekmeğimizi yiyoruz. Şükürler olsun Rabbime, Allah razı olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenen Şişko Nuri, "En büyük arzum, saygıdeğer Cumhurbaşkanımı Ankara'da veya Samsun'a geldiği zaman görmek. Beni yanlarına davet ederlerse gurur duyarım, Allah, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı başımızdan eksik etmesin, başarıların devamını getirsin diliyorum. Sadece gazetelerde görebiliyorum, canlı olarak onu görmek, onunla yüz yüze gelmek istiyorum. En büyük arzum bu" şeklinde konuştu.


Sıtkı Sezgin veya Şişko Nuri (d. 1949, Samsun), Türk oyuncu.

Türk sinemasında canlandırdığı çocuk tiplemeleriyle tanınan Şişko Nuri lakaplı sanatçı Sıtkı Sezgin; On Küçük Şeytan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Sihirli Cüceler, Bağrımdaki Ateş, Hesap Günü ve Adile Teyze isimli filmlerde rol almıştır. Sinemayı bıraktıktan sonra memleketi Samsun'a dönen oyuncu Samsun Büyükşehir Belediyesi Huzurevi'nde yaşamını sürdürmektedir. Halen ana okulu ve ilk okulu çocuklarına yönelik tiyatro oyunları oynamaktadır.
 [değiştir | kaynağı değiştir]
Adile Teyze (1982)
Ah Dede Vah Dede (1976)
Hayat Sevince Güzel (1971)
Öksüzler (1973)
Nikah Masası (1984)
Pamuk Prenses ve 7 Cüceler (1970)
Sevgili Dayım (Tarık ın Bisikletini Kaçırdığı Çocuk) - 1977

A+A-

HABERE YORUM KAT