1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerköy'de Yılın İlk Karı Yağdı

Yerköy'de Yılın İlk Karı Yağdı

Yerköyde Yılın İlk Karı Yağdı
A+A-

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yılın ilk karı yağarken, kar en çok çocukları sevindirdi. Bütün yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Yozgat'ın Yerköy ilçesinde de etkili oldu. Öğle saatleri

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde yılın ilk karı yağarken, kar en çok çocukları sevindirdi.
Bütün yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Yozgat'ın Yerköy ilçesinde de etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan kar yağışına en çok çocuklar sevindi. Kar yağdığını gören çocuklar sokağa çıkıp kartopu oynayıp kardan adam yaparak karın tadını çıkardı.
Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, ilçe merkezine bağlı köylerde kapalı yolun olmadığını belirterek, "İlçemizde öğle saatlerinde itibaren ilçe merkezinde ve köylerimizde yağmaya başlayan kar, etkisini göstermeye başladı. Kar nedeniyle ekiplerimiz her türlü olumsuzluklara karşı hazır durumdadır. İlçe merkezine bağlı köylerde kapalı yolumuz bulunmamaktadır. Şu anda kar yağışının etkili olduğu köylerimizin yol güzergahında kepçelerimiz hazır kıta olarak beklemektedir" dedi.
Yerköy ilçe şehir merkezinde başlayan kar yağışı sonrasında ortaya kartpostallık görüntüler ortaya çıkarken, yılın ilk karı ile karşılaşan çocuklar karın keyfini kartopu oynayarak çıkardılar.
(ÖE-ZB-Y)

07.01.2013 18:08:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT