1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerköy'de Kar Temizliği Yapıldı

Yerköy'de Kar Temizliği Yapıldı

Yerköyde Kar Temizliği Yapıldı
A+A-

Yozgat'ın Yerköy İlçe Belediyesi, cadde ve sokaklarda kar temizliği yaptı. Yerköy İlçe merkezinde kar kalınlığının 10 santimetreye ulaşmasıyla birlikte belediye ekipleri, özellikle ana caddelerde

Yozgat'ın Yerköy İlçe Belediyesi, cadde ve sokaklarda kar temizliği yaptı.
Yerköy İlçe merkezinde kar kalınlığının 10 santimetreye ulaşmasıyla birlikte belediye ekipleri, özellikle ana caddelerde biriken karları temizlerken, buzlanmaya karşı da yollarda tuzlama çalışması yaptı.
Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, "Yerköy Belediye ekiplerimiz, ilçemizde etkili olan kar yağışı ve etkili olan kış şartlarına rağmen tuzlama ve kumlama çalışmaları aralıksız sürdürmektedir. Pazartesi günü sabah saatlerinde başlayan ve giderek etkisini arttıran kar yağışından dolayı Yerköy Belediyesi kar temizleme ekipleri, ilçemizin muhtelif bölgelerinde tuzlama ve kumlama çalışmaları devam etmektedir. Yerköy Belediyesi olarak karla mücadelede başarılı olmak için elimizden geleni yapma çaba ve gayreti içerisindeyiz" dedi.
Başkan Ağaoğlu, 60 personel ile iki vardiya halinde gece ve gündüz karla mücadele ettiklerini ve yaklaşık 30 ton tuz kullandıklarını sözlerine ekledi.
(ÖE-ZB-Y)

08.01.2013 16:04:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT