1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerköy'de İlk Ebru Sanatı Kursu Açıldı

Yerköy'de İlk Ebru Sanatı Kursu Açıldı

Yerköyde İlk Ebru Sanatı Kursu Açıldı
A+A-

Yerköy Hüseyin Erbaş İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Emine Kızılırmak tarafından Yerköy'de ebru sanatı kursu açıldı. Yerköy ilçesinde ilk defa açılan Ebru Kursuna 12 öğretmen ve 12 öğrenci kursiyer ola

Yerköy Hüseyin Erbaş İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Emine Kızılırmak tarafından Yerköy'de ebru sanatı kursu açıldı.
Yerköy ilçesinde ilk defa açılan Ebru Kursuna 12 öğretmen ve 12 öğrenci kursiyer olarak katıldı. Kağıt süsleme sanatlarının en önemlilerinden biri olan Ebru Sanatı'nın faydaları saymakla bitmediğini ifade eden Kurs öğretmeni Emine Kızılırmak, Ebru'nun özellikle insan psikolojine olumlu etkilerinin bulunduğunu söyledi. Ebru'nun "Occupationterapi" denilen meşguliyet-uğrası terapisi içerisinde son derece rahatlatıcı bir yeri olduğunu ifade eden Kızılırmak, kursa beklenenin üzerinde bir katılımın olduğunu belirti.
Kursu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, çalışmaları yerinde inceleyerek kursiyerlerle tek tek sohbet edip Ebru çalışmaları hakkında bilgi aldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yavuz, Geleneksel Kağıt Süsleme Sanatlarından Ebru sanatının yaşatılmasındaki katkılarından dolayı kurs öğretmenini ve okul yönetimini tebrik etti.
(ÖE-ZB-Y)

07.01.2013 17:40:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT