1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerköy Kaymakamı'ndan Suriye'ye Yardım Çağrısı

Yerköy Kaymakamı'ndan Suriye'ye Yardım Çağrısı

Yerköy Kaymakamından Suriyeye Yardım Çağrısı
A+A-

Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacılar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonu, tarafından organize edilen yardım kampanyası için Yerköy İlçe Kaymakamlığı Yardım

Türkiye'de bulunan Suriyeli sığınmacılar için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonu, tarafından organize edilen yardım kampanyası için Yerköy İlçe Kaymakamlığı Yardım kampanyası için toplantı düzenledi.
Türkiye'nin, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla, vatandaşların da beklentileri doğrultusunda, muhtaç ve mağdur durumda bulunan Suriyeli sığınmacılara yardım için her türlü desteği yapmaya çalıştığını ifade eden Yerköy İlçe Kaymakamı Bayram Gale, Başbakanlık genelgesiyle, Suriyeli sığınmacılara yönelik yardım kampanyası başlatıldığını söyledi. Kaymakam Gale, Suriye'deki olaylar sebebiyle yurtlarını terk ederek komşu ülkelere sığınmaya çalışan yüz binlerce insan için başlatılan yardım için valiliklere genelge gönderildiğini bildirdi.
Kaymakam Gale, "Yardımlaşma ve dayanışma duygusu yüksek olan halkımızın bu kampanyaya destek vereceğine inanıyorum. Bugün büyük bir mağduriyet içerisinde bulunan Suriye halkına Yerköy halkı gereken yardım ve desteği gösterecektir. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız kaymakamlığımızdan bilgi alabilirler" dedi.
Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya İlçe Özel İdare Müdürü Veysel Koçak, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İlçe Müftüsü A. İkbal Aydın, İlçe Basın Bürosu Müdürü Huriye Oktaze, Yerköy Mal Müdürü Adil Ünsal katıldı.
(ÖE-AÖ-Y)

11.01.2013 16:12:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT