1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerköy Kaymakamı Gale, Derneklere Beyanname Uyarısında Bulundu

Yerköy Kaymakamı Gale, Derneklere Beyanname Uyarısında Bulundu

Yerköy Kaymakamı Gale, Derneklere Beyanname Uyarısında Bulundu
A+A-

Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, derneklerin yıl sonu itibariyle düzenleyecekleri "Dernek beyanname formunu" Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine vermeleri gerektiğini söyledi. Yerköy Kaymaka

Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, derneklerin yıl sonu itibariyle düzenleyecekleri "Dernek beyanname formunu" Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine vermeleri gerektiğini söyledi.
Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere, derneklerin vermekle yükümlü oldukları belgelerden Dernek Beyannamesi Formunu (EK-21) Dernekler Dairesi Başkanlığının web sayfası üzerinden kullanıcı adı ve şifresini kullanarak doldurmak zorunda olduğunu belirterek, "Yine aynı Yönetmeliğin 96. maddesine istinaden yukarıda sayılan belgelerin asıllarını ve sistemden alacakları çıktısını Mülki İdare Amirliğine elden veya posta ile gönderilmesi gerekmektedir. İlçemizde kurulu ve faaliyette bulunan derneklerin, 5253 sayılı Dernekler Kanununun 19. maddesi ile Dernekler Yönetmeliğinin 83. maddesine istinaden yıl sonu itibariyle düzenleyecekleri "Dernek Beyanname Formunu" Nisan ayı sonuna kadar Mülki İdare Amirliğine verilmemesi durumunda 5253 sayılı Dernekler Kanununun 32. maddesinin (l) bendine göre idari para cezası uygulanacaktır" dedi.
Derneklerin idari para cezasına maruz kalmamaları için e-dernek kurumsal yazılım projesi üzerinden düzenleyecekleri "Dernek Beyanname Formlarını" Kaymakamlık olarak 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren almaya başladıklarını ifade eden Kaymakam Gale, beyannameleri vermeyenlerin ise en geç 30 Nisan 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar Kaymakamlık Dernekler Bürosuna vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.
(ÖE-ZB-Y)

20.02.2013 13:47:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT