1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerin Altına Büyük Bir Şehir Kuruldu

Yerin Altına Büyük Bir Şehir Kuruldu

Yerin Altına Büyük Bir Şehir Kuruldu
A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üst yapıda olduğu gibi altyapıda da büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Şehrin altını da üstü gibi imar eden Büyükşehir, yerin altına toplam uzunluğu 6 bin kilometre olan h

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, üst yapıda olduğu gibi altyapıda da büyük yatırımlar gerçekleştirdi. Şehrin altını da üstü gibi imar eden Büyükşehir, yerin altına toplam uzunluğu 6 bin kilometre olan hatlar inşa ederek, Kocaeli'nin üzerinde yükseleceği sağlam temeller kurdu.
Büyükşehir, 2004 yılından bu yana 3 bin 367 km içmesuyu, 2 bin 376 km kanalizasyon, 298 kilometre yağmursuyu hattı döşedik ve 58 kilometre dere ıslahı gerekleştirdi. Böylece uzun yıllar boyunca sorun çıkarmadan, yere kazma vurulmadan dayanacak bir altyapı sistemi oluşturuldu.
Çayırova'dan Kartepe'ye, Kandıra'dan Karamürsel'e kadar köyler dahil kentin tamamında alt yapı çalışması gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, alt yapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Büyükşehir, 2009 yılından bu yana da 643 kilometre kanalizasyon, 451 kilometre içmesuyu, 1,5 kolektör, 60 kilometre terfi ve 89 kilometre de yağmursuyu hattı inşa etti.
(MA-MA)

14.01.2013 11:09:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT