1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yerel Yönetimlerin Gelişmesine Önemli Katkı

Yerel Yönetimlerin Gelişmesine Önemli Katkı

Yerel Yönetimlerin Gelişmesine Önemli Katkı
A+A-

Vatandaşların devlet ve belediyenin karar alma süreçlerine katılmasını sağlamayı hedefleyen 'Stratejik Yerel Yönetişim Projesi', Bursa'daki kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine anlatıldı. A

Vatandaşların devlet ve belediyenin karar alma süreçlerine katılmasını sağlamayı hedefleyen 'Stratejik Yerel Yönetişim Projesi', Bursa'daki kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine anlatıldı.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak finansmanıyla, VNG International (Hollanda) liderliğindeki TEPAV, WYG International, WYG Türkiye ve Habitat için Gençlik Derneği ortaklığında, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje, 2013 yılında 20 yerel yönetimde uygulanmaya başlandı. Vatandaşların devlet ve belediyelerin karar alma süreçlerine katılmalarını sağlamayı hedefleyen 'Stratejik Yerel Yönetişim Projesi', Bursa Kent Konseyi'nin ev sahipliğinde Merinos AKKM'de düzenlenen toplantıda anlatıldı.
'Muhtarlar Hizmet Öncelikleri İçin Oy Kullanıyor' temalı toplantıya Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Bursa Kent Konseyi üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Stratejik Planlama Uzmanı Sezin Üskent tarafından proje kapsamında yapılan çalışmalar anlatıldı.
(MŞ)

18.02.2013 12:40:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT