1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yerel yöneticiler TEGV için gönüllülük yaptı

Yerel yöneticiler TEGV için gönüllülük yaptı

Yerel yöneticiler TEGV için gönüllülük yaptı
A+A-

Muradiye İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Yetikcan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu, “TEGV Gönüllülük Haftası” etkinlikleri kapsamında çocuklarla bir araya gelerek gönüllülük yaptılar.


Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), her yıl coşkuyla kutladığı 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde Türkiye çapındaki tüm etkinlik noktalarında “TEGV Gönüllülük Haftası Yerel Etkinlikleri” düzenliyor. Gönüllülük kavramının tanıtılması ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla hafta boyunca yerel yöneticiler, TEGV etkinlik noktalarına gelerek kısa süreli temsili gönüllülük yaparak, gönüllülüğün önemine dikkat çekerek kamuoyunda farkındalık oluşturuyorlar.

Etkinlik kapsamında Muradiye İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Yetikcan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşit Kütükçüoğlu da TEGV Muradiye Birimi’nde çocuklarla bir araya gelerek hikâye kitapları okudular ve ebru sanatı çalışması yaptılar. Öğrencilerle birlikte ebru sanatı çalışması yapan Yetikcan ve Kütükçüoğlu, hatıra fotoğrafı da çektirdiler.

TEGV Muradiye Öğrenim Birimi sorumlusu Buket Müjde, böyle bir günde kendilerini yalınız bırakmayan yöneticilere öğrenciler adına teşekkür etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT