1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yer Bulamayan Suriyeliler Tarlalarda Yatıyor

Yer Bulamayan Suriyeliler Tarlalarda Yatıyor

Yer Bulamayan Suriyeliler Tarlalarda Yatıyor
A+A-

Suriye'deki savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınarak Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde bulunan Suriyeliler, konteyner kente girmek için sıra bekliyor. Yüzlerce Suriyeli vatandaş, kundaktaki çocuklarıyla ber

Suriye'deki savaş nedeniyle Türkiye'ye sığınarak Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde bulunan Suriyeliler, konteyner kente girmek için sıra bekliyor.
Yüzlerce Suriyeli vatandaş, kundaktaki çocuklarıyla beraber Harran ilçesindeki konteyner kente girmek için sıra bekliyor. Yaklaşık bir haftadır tarlada yatan yüzlerce Suriyelinin yardımına, çevredeki köylüler yetişti. Kazanlarla sığınmacılara yemek yapan vatandaşlar yüreklerinin dayanmadığını ifade ederek, yetkililerden bu sığınmacılara yardım edilmesini istedi.
Suriye vatandaşları ise "İnşallah bizi de alırlar diye haftalardır burada soğukta bekliyoruz ama almıyorlar. Çoluk çocuk perişan haldeyiz, yardım edin bize" dedi.
Şanlıurfa emniyeti ve jandarma ekipleri ise çevrede olası bir duruma karşı önlem aldı.
Şanlıurfa Valiliği'nden ve ilçe kaymakamlığından sokakta bekleyen Suriyelilerin konteyner kente veya çadır kentlere alınması konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.
(MUD-SO-Y)

27.01.2013 09:08:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT