1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenişehir Sydv Yardımlara Devam Ediyor

Yenişehir Sydv Yardımlara Devam Ediyor

Yenişehir Sydv Yardımlara Devam Ediyor
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan başkanlığında toplandı. Yenişehir SYDV'den yapılan y

Mersin'in merkez ilçe Yenişehir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan başkanlığında toplandı.
Yenişehir SYDV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, SYDV son toplantısında 21 aileye 7 bin 200 TL nakdi yardım yaparken, 15 ailenin yardım talebini ise reddetti. Mütevelli Heyet kira yardımı için başvuran iki kişiye de 3 bin TL kira yardımı yapılmasını kararlaştırdı. Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) ve Şartlı Sağlık Yardımı'nda (ŞSY) da 39 kişinin dosyası kabul edilirken, 23 kişinin dosyası kabul edilmedi. Ayrıca 1 Özürlü Diğer Araç Yardımı başvurusu da reddedildi. Heyet, 2022 sayılı yaşlılık aylığı için başvuran 2 kişinin talebini de reddetti. Eşi vefat etmiş kadınlara yönelik yardım programına başvuruda bulunan 2 vatandaşın yardım talebi de kabul edildi. Mütevelli Heyet, Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında da 88 dosyayı karara bağladı. Heyet, dosyaların 52'sini GO, 34'ünü G1, 2'sini G2 sınıfına dahil etti. Heyet ayrıca, 188 vatandaşın kömür talebini de stokta kömür bulunmadığından reddetti.
(KRY-KYM-Y)

31.01.2013 17:09:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT