1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenişehir Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Yenişehir Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı

Yenişehir Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
A+A-

Yenişehir Belediyesi, 2013 yılı ikinci meclis toplantısını gerçekleştirildi. İki maddelik mecliste ilk olarak Bursa yolu üzerinde bulunan ve kamuya ait arazinin emniyet hizmet binası yapılabilmesi

Yenişehir Belediyesi, 2013 yılı ikinci meclis toplantısını gerçekleştirildi.
İki maddelik mecliste ilk olarak Bursa yolu üzerinde bulunan ve kamuya ait arazinin emniyet hizmet binası yapılabilmesi için resmi kurum alanına alınması konusu oy birliği ile kabul edildi. Daha sonra CHP'nin verdiği önerge gereği Yenişehirli ve TBMM kurucu meclisinde milletvekili olan Yenişehir'in ilk milletvekili ünvanına sahip Necip Soydan'ın isminin Yenişehir'de bir meydana ya da parka verilmesi konusu da imar komisyonuna havale edildi.
Belediye meclisi sonrası belediye başkanı Bülent Hamdi Cingil, geçtiğimiz yıl kendisine resmi hemşehrilik beratı verilmesi kararlaştırılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Derviş Eroğlu'na Nisan ayı içinde yapılacak Kıbrıs seyahati ile beratının verileceğini belirterek, "Gönlüm bütün belediye meclis üyelerinin buna katılmasını istiyor. 15-16-17 Nisan tarihlerinde Kıbrıs'a gideceğiz ve 16 Nisan günü de randevu aldık ve sayın Derviş Eroğlu'na beratını takdim edeceğiz" dedi.
(HS-MA)

04.02.2013 16:34:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT