1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimek Kursları İlgi Görüyor

Yenimek Kursları İlgi Görüyor

Yenimek Kursları İlgi Görüyor
A+A-

Evinin kapılarını boyamak isteyen emekli subay, Yenimahalle Belediyesi'nin YENİMEK kurslarına katıldı. 35 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapmasının ardından subay rütbesindeyken emekli olan M

Evinin kapılarını boyamak isteyen emekli subay, Yenimahalle Belediyesi'nin YENİMEK kurslarına katıldı.
35 yıl Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yapmasının ardından subay rütbesindeyken emekli olan Mehmet Müfit Kan'ın evinde yaptığı tadilat işleri, YENİMEK kurslarıyla tanışmasına neden oldu. Evlerinin kapılarını boyayıp cilalamak isteyen Kan, yapmak istediği işin zor olduğunu anlayınca bir kursa başlamak istedi. Yenimahalle Belediyesi'nin Meslek Edindirme Kursları (YENİMEK) kapsamında ahşap boyama dersi verdiğini öğrenen Kan, kayıt için başvuruda bulunmaya gittiğinde görevliler kendisine "Eşinizi mi kayıt ettirmek istiyorsunuz" sorusunu yöneltti. 3 çocuk ve 5 torun sahibi olan 65 yaşındaki Kan, kendisinin kurs almak istediğini söylemesinin ardından YENİMEK Yaşamkent Şubesi'nde ahşap boyama derslerinin tek erkek kursiyeri olarak kolları sıvadı.
Yaratıcılığını kullanarak farklı eserler üretmeye çalışan Kan, piyasadan ucuza aldığı hediyelik eşyaları yeniden şekillendirerek kendi yorumunu katıyor ve ürettiği objeleri sevdiklerine hediye ediyor. Ahşap boyamanın sinirlerine iyi geldiğini ve bir şeyler üretmenin kendisini mutlu ettiğini söyleyen Kan, "Eşim dizinden ameliyat oldu. Mutfak tezgahını kullanırken zorlanıyor. En son eserim eşimin hayatını kolaylaştıracak bir hediye olacak" dedi.
(BK-CC-Y)

09.02.2013 11:14:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT