1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalleli Miniklere Çevre Temalı Oyun

Yenimahalleli Miniklere Çevre Temalı Oyun

Yenimahalleli Miniklere Çevre Temalı Oyun
A+A-

Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu, İbiş ile Memiş Parkta oyunuyla Yenimahalle Belediyesi 80. Yıl Anaokulu 3-6 yaş miniklerini ağırladı. Çocuklara çevreyi temiz tutma bilincini aşıla

Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu, İbiş ile Memiş Parkta oyunuyla Yenimahalle Belediyesi 80. Yıl Anaokulu 3-6 yaş miniklerini ağırladı.
Çocuklara çevreyi temiz tutma bilincini aşılamayı hedefleyen Gelincik Çocuk Tiyatrosu oyuncuları, miniklere oyun içinde ders verdi.
İbiş ile Memiş Parkta oyunu çevre temizliğini, sevgi ve dostluk gibi kavramları çocuklara aşılamaya çalışıyor. Oyun içinde, "Çevremizi temiz tutalım", Yerlere tükürmeyelim" ve "Parkları kirletmeyelim" gibi pankartlar da açılıyor. Orta oyunu karakterlerini günümüze uyarlayarak eğlenceli bir dilde çocuklara anlatan oyunda, İbiş ile Memiş'in kirli bir parkta geçen maceraları anlatılıyor.
Oyun çıkışında miniklere masal ve boyama kitapları hediye edildi. 4 kişilik profesyonel ekiple miniklere komik dakikalar yaşatan İbiş ile Memiş Parkta oyunu, 3 Mart'a kadar her salı, perşembe ve pazar günleri Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda ücretsiz olarak sahnelenecek.
(BK-YHY-Y)

14.02.2013 11:07:50 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT