1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalle'de Ücretsiz Kanser Taraması

Yenimahalle'de Ücretsiz Kanser Taraması

Yenimahallede Ücretsiz Kanser Taraması
A+A-

Yenimahalle Belediyesi, Toplum Sağlığı Merkezi ile Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği ile vatandaşlara ücretsiz kanser taraması yapılacak. Batıkent bölgesinde başlatılac

Yenimahalle Belediyesi, Toplum Sağlığı Merkezi ile Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliği ile vatandaşlara ücretsiz kanser taraması yapılacak.
Batıkent bölgesinde başlatılacak olan çalışma, Karşıyaka, Demetevler, Yakacık, Şentepe, Gazi ve Çayyolu semtlerinde de kapsamlı olarak yürütülecek. 30-70 yaş arasındaki kadın ve erkekleri kapsayacak olan taramada meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve bağırsak kanseri testleri yapılacak. Kanser taraması yaptırmak isteyen vatandaşlara Yenimahalle Belediyesi tarafından tahsis edilecek servislerle ulaşım imkanı sunulacak.
Taramadan faydalanmak isteyen Yenimahalleliler, detaylı bilgi ve kayıt için Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün 526 25 07, Yenimahalle Toplum Sağlığı Merkezi'nin 343 21 64 ve KETEM'in 336 09 08 numaralı irtibat telefonlarını arayabilecekler.
(DY-CC-Y)

16.02.2013 11:18:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT