1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalle'de Kalp Sağlığı Semineri

Yenimahalle'de Kalp Sağlığı Semineri

Yenimahallede Kalp Sağlığı Semineri
A+A-

-Yenimahalle Belediyesi, kalp sağlığı ve korunma yöntemleriyle ilgili seminer düzenledi. Batıkent Meydan AVM' de Bozok Üniversitesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.

-Yenimahalle Belediyesi, kalp sağlığı ve korunma yöntemleriyle ilgili seminer düzenledi.
Batıkent Meydan AVM' de Bozok Üniversitesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Erbay tarafından verilen seminere çok sayıda vatandaş katıldı. Kalp damar hastalıklarıyla ilgili risk faktörlerinden hastalıktan korunma yollarına, hastalığın tanınmasından tedavi yöntemlerine, doğuştan olan damar hastalıklarından kolesterole bağlı hastalıklara kadar her türlü konuda bilgi veren Erbay, "Öncelikli hedefimiz insanların hasta olmalarına engel olmaktır. Hastalıklarda ise en önemli adım doğru tanıyı koymaktır. Düzenlenen bu tür seminerler ile insanlara bilgi vermekten memnuniyet duydum" dedi.
Hastalıklara karşı vatandaşları bilgilendirme seminerlerinin önemine dikkat çeken Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Vatandaşlarımızı kalp hastalıkları konusunda bilinçlendirebilmek adına bu tür seminerlerin faydalı olduğunu düşünüyorum. Konusunda yetkin kişiler tarafından verilen halkımızı sağlık alanında bilinçlendirme seminerlerimiz devam edecektir" dedi.
(BK-MO-ÖZ-Y)

19.02.2013 10:33:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT