1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalle'de Ekipler Kışa Hazır

Yenimahalle'de Ekipler Kışa Hazır

Yenimahallede Ekipler Kışa Hazır
A+A-

Kış mevsiminin kendisini hissettirmeye başladığı şu günlerde meteorolojinin kar yağacağına ilişkin uyarılarını dikkate alan Yenimahalle Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması adına hazırlıklarını ta

Kış mevsiminin kendisini hissettirmeye başladığı şu günlerde meteorolojinin kar yağacağına ilişkin uyarılarını dikkate alan Yenimahalle Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması adına hazırlıklarını tamamladı.
Kış mevsiminin kendisini hissettirmeye başladığı şu günlerde meteorolojinin kar yağacağına ilişkin uyarılarını dikkate alan Yenimahalle Belediyesi vatandaşların mağdur olmaması adına hazırlıklarını tamamladı. Fen İşleri, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı 330 işçinin görevlendirildiği kar ile mücadele çalışmalarına 15 kamyon, 4 kamyonet, 8 greyder, 17 adet kar küreme aracı ve 5 kepçe ile destek sağlanacak. Kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde vatandaşların ulaşımlarının kolaylaştırılması için öncelik sağlık kuruluşları ve okullara verilecek. Belediyeye bağlı mahalle ve köylerinde yollarının açılması için ayrıca özel ekipler görevlendirilecek. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu senede vatandaşların kış aylarında yollarda çile çekmemesi için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "Kış aylarını vatandaşlarımıza eziyet haline getirmemek için belediye olarak tüm tedbirlerimizi aldık. Kar yağışı başladığı zaman ulaşımı kolaylaştırmak adına ekiplerimiz Yenimahalle içinde çalışıyor olacaklar. Sadece yollar değil kaldırımlarda da yürümeyi kolaylaştırmak adına her türlü önlemi alacağız" dedi.
(EY-ÖZ-Y)

08.12.2012 12:13:13 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT