1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalle Sağlığı Eve Getirdi

Yenimahalle Sağlığı Eve Getirdi

Yenimahalle Sağlığı Eve Getirdi
A+A-

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü sürdürdüğü "Evde Sağlık Hizmeti" projesi kapsamında 8 ayda 189 kişi evinde tedavi edildi. Belediye, bakıma muhtaç ve dar gelirli olan Yenimahallelilerin

Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü sürdürdüğü "Evde Sağlık Hizmeti" projesi kapsamında 8 ayda 189 kişi evinde tedavi edildi. Belediye, bakıma muhtaç ve dar gelirli olan Yenimahallelilerin sağlık hizmetini ayağına götürmeye devam ediyor.
Yaklaşık 3 yıldan bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gidilerek tansiyon takibi, enjeksiyon yapımı, kan alma, serum ve sonda değişimi gibi sağlık hizmetlerini ücretsiz olarak sunan Yenimahalle Belediyesi, 343 68 68 telefon numarasına gelen her talebi değerlendirdi.
"Sağlıklı toplumlar sağlıklı bireylerle mümkün olur" diyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Vatandaşlarımızın sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmadan yatalak durumda olan veya ekonomik sıkıntı çeken herkesin yardımcısı oluyoruz. Amacımız, sağlık hizmetinden faydalanamayan bir tek kişinin bile kalmamasıdır" diyerek belediyenin sağlık hassasiyetini anlattı.
(BK-ÖZ-Y)

25.01.2013 11:00:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT