1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yenimahalle Çiçeklerle Donatıldı

Yenimahalle Çiçeklerle Donatıldı

Yenimahalle Çiçeklerle Donatıldı
A+A-

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık sera alanında ürettiği 4 bin çiçeği vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı. "Sizin için ürettik, sizinle paylaşıyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen proje kapsamında üre

Yenimahalle Belediyesi, Yakacık sera alanında ürettiği 4 bin çiçeği vatandaşlara ücretsiz olarak dağıttı.
"Sizin için ürettik, sizinle paylaşıyoruz" sloganıyla gerçekleştirilen proje kapsamında üretilen 1 milyon adet kış menekşesi ve aslanağzının dağıtımı geçtiğimiz hafta sonu başladı. Çayyolu Semt Pazarı, Yenimahalle Ragıp Tüzün Parkı ve Batıkent Meydan Kültür Merkezi'ndeki belediyenin semt biriminde kurulan stantlarda dağıtılan çiçekler vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sabah erken saatlerde dağıtımların yapıldığı stantlara akın eden Yenimahalleliler, evlerine ve bahçelerine ekebilecekleri çiçekleri kendi elleriyle seçtiler. Menekşe ve aslanağzı çiçeklerinin çeşitli renkleriyle poşetlerini dolduran vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinin takdir topladığını söylediler.
Yaklaşık 3 yıldan bu yana hizmet veren Yakacık sera alanında üretilen çiçekler, talebe bağlı olarak pazar günleri dağıtılmaya devam edilecek. Dağıtımlar, sabah 9'da başlayıp, gün boyu devam edecek. Belediye ekiplerine nezaret eden ziraat mühendislerinden de çiçek ekimi ve bakımı konularında bilgi alabilecek olan vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinden ücretsiz faydalanabilecek.
(BK-CC-Y)

17.12.2012 13:46:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT