1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Kayseri

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı Kayseri

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı  Kayseri
A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı. Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda Mehmet Savruk Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıd

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı.
Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda Mehmet Savruk Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda çeşitli nazım imar planı tadilatı talepleri ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ilçe belediye meclislerinin almış oldukları kararlar görüşülerek karara bağlandı. Mecliste ayrıca Rusya'da düzenlenen 2012 Dünya Kupası'nda üçüncü olan Ampute Milli Futbol takımımızın Kayserili oyuncusu Feyyaz Gözüaçık'ın ödüllendirilmesi talebi de görüşüldü. Buna göre; Ampute Milli Futbol takımı oyuncusu Feyyaz Gözüaçık'ın göstermiş olduğu başarıdan dolayı 5 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirilmesine karar verildi. Mecliste bir başka gündem maddesi olan Büyükşehir Belediyesi Denetim Komisyonu'na üye seçimi de yapıldı. Buna göre komisyona; Mustafa Çelik, Mustafa Aktaş ve Venhar Pakırtaşı seçildi.
Öte yandan mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait 75. yıl Teleksi Tesisleri, müştemilatları ve kar ezme makineleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü'nden intifa hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Erciyes Kayak Merkezi ana giriş bölgesindeki teleksi 1 ve 2 tesislerinin Kayseri Erciyes AŞ'ye bedelsiz olarak 10 yıllığına tahsis edilmesine karar verildi.
Gülük Mahallesi'ndeki çok katlı otopark ile Hunat Mahallesi'ndeki çok katlı otoparkın ise Kayseri İmar ve İnşaat Tic. AŞ'ye tahsisini içeren gündem maddesi, plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
Mecliste Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı, Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı'nca hazırlanan görev, yetki, sorumluluk ve çalışma esaslarını düzenleyen yönetmelikler de görüşülerek sonuçlandırıldı.
Son olarak Hisarcık Bahçelievler Mahallesi'ndeki Yeşil Sokak isminin 'Türbedar Mehmet Ünlü Sokağı' olarak, Gesi Kuzey Mahallesi Güner Sokak isminin, Çetinkaya Sokak olarak değiştirilmesi talepleri mecliste görüşülerek ilgili komisyona havale edildi.
(OD-AÖ-Y)

14.01.2013 17:21:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT