1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yeni Türkiye’de Siyaset Silahların Gölgesinden Çıkmalı

Yeni Türkiye’de Siyaset Silahların Gölgesinden Çıkmalı

Yeni Türkiye’de Siyaset Silahların Gölgesinden Çıkmalı
A+A-

an Ekonomi Zirvesi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, PKK’ya yapılan silahsızlanma çağrısı ile ilgili, "Yeni Türkiye’de siyaset silahların gölgesinden çıkmalı" dedi.

Van Ekonomi Zirvesi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zirveye, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Van Valisi İbrahim Taşyapan ve birçok davetli katıldı. 


Zirve sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, PKK’ya yapılan silahsızlanma çağrısı ile ilgili, "Ben açıklamayı izleyemediğim buradaki programımızdan sebeple. Türkiye’de siyaset, silahların gölgesinden çıkmalı. Demokratik siyaset olmalı herkes fikrini, inancını özgür bir şekilde ifade edebilmeli. Demokratik ortamda bu sorunlar çözülebilmeli. Demokrasinin geldiği noktaya baktığımızda çok şükür artık geçmiş Türkiye yok. Yeni bir Türkiye’den bahsediyoruz. Yeni Türkiye’de kavgalara yer yok. Bu yeni Türkiye’de silaha yer yok. Bu yeni Türkiye’de herkes düşüncesini halka anlatacak. Demokratik ortam içinde sorunlar çözülecek. Bu aynı zamanda ekonomi, kalkınma anlamında da son derece önemli. Huzurun, güvenin olduğu yerde ekonomik kalkınma gerçekleşiyor. Refah artışı gerçekleşiyor. Bugüne kadar çok kayıplar yaşadık. Bundan sonra inşallah hayatayız. Hep beraber bütün imkanlarımızı insanımızın ülkemizin iyiliği için kullanırız diye temenni ediyorum" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT