1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yeni Okul İnşaatları Hızla Yükseliyor

Yeni Okul İnşaatları Hızla Yükseliyor

Yeni Okul İnşaatları Hızla Yükseliyor
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen depremde ağır hasarlı olduğu için yıkılıp enkazı kaldırılan okulların yerine yapılan yenilerinin inşaatları hızla yükseliyor.


Erciş Kaymakamı Barboros Baran, okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yeni okulların 2013-2014 eğitim öğretim yılına yetişebilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Baran, “23 Ekim Depremi’nde Erciş merkezde 15 okulumuz ağır hasar almıştı. Depremden sonra TOKİ alanlarında 8, Erciş merkezde de 2 okulumuzun inşaatı tamamlanarak eğitim öğretime başladı. Daha sonraki süreçte İbn-i Sina İlk ve Ortaokulu ile Gülbahçesi Anaokulu’nun inşaatları tamamlandı. Şu anda Erciş merkezde 6 okulumuzda toplam 148 dersliğimizin inşaatı sürüyor. Ayrıca, 2013 ihalesi kapsamında 4 okulumuzun daha inşaatlarına başlanacak. Bu inşa sürecinde öğrencilerimizin de mağdur olmaması için gerekli hassasiyet gösterilmiştir. Eğitim öğretim faaliyetlerimizin aksamaması için öğrencilerimiz tamamen ücretsiz olarak evlerinden alınıp taşıma merkezli okullarımıza taşınmış ve yine ücretsiz olarak evlerine bırakılmıştır. Yeni okullarımız tamamlandıktan sonra taşımaya gerek duyulmadan öğrencilerimiz kendi mahallelerindeki okullarında eğitimlerine devam edecekler” dedi.


\"\"

Okullarla birlikte eğitime yönelik diğer yatırımları da değerlendiren Baran, “Sahil yolu üzerinde 60 yataklı öğretmen evi ve 25 apart öğretmen lojmanı inşaatı da sürüyor. Ayrıca, toplam 600 yataklı 3 ayrı pansiyon da şu anda yapım aşamasında. 2013 ihalesiyle birlikte yine toplam 600 yataklı 3 ayrı pansiyon, toplam 600 kişilik 2 ayrı kapalı spor salonu da Erciş’e yapılacak yatırımlar arasında olacak” şeklinde konuştu.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT