1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeni Mobese Kameraları Kuruldu

Yeni Mobese Kameraları Kuruldu

Yeni Mobese Kameraları Kuruldu
A+A-

Adıyaman kent merkezinde, 2011 yılı içerisinde kurulan 30 MOBESE kamerası, 10 trafik tanıma sistemi kamerası olmak üzere 40 olan kamera sayısı, Karapınar Mahallesi'ne kurulan 5 yeni kamerayla birlikte

Adıyaman kent merkezinde, 2011 yılı içerisinde kurulan 30 MOBESE kamerası, 10 trafik tanıma sistemi kamerası olmak üzere 40 olan kamera sayısı, Karapınar Mahallesi'ne kurulan 5 yeni kamerayla birlikte 45'e yükseldi.
Adıyaman Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, 2012 yılı içerisinde kurulan 5 yeni kamerayla birlikte kamera sayısını yükselttiklerini belirterek, "Kent merkezinin dışında Kahta, Gölbaşı ve Besni ilçelerinde kurulum devam ediyor. İki ay içerisinde ilçelerde de kameralar faaliyete geçecek. Adıyaman nüfusu ve geniş coğrafyası olan bir kent ve MOBESE kameralarına ihtiyaç var. MOBESE kıymetli bir yatırım ve bu yatırımlarımız devam edecek. MOBESE kameralarının büyük faydasını görüyoruz. Trafik kural ihlallerinde ve suç işleme oranlarında yaklaşık yüzde 20 azalma meydana geldi. Kentin giriş ve çıkışlarındaki plaka tanıma sistemi, aranan araçlar kente girdiğinde alarm veriyor" dedi.
(AHM-SO-Y)

29.01.2013 12:20:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT