1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeni İçişleri Bakanına İlk Soru "yasak Köprü" Oldu

Yeni İçişleri Bakanına İlk Soru "yasak Köprü" Oldu

Yeni İçişleri Bakanına İlk Soru yasak Köprü Oldu
A+A-

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde üzerinden geçişlere yasak getirilen Buzağılık köprüsü, TBMM'ye taşındı. MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Susurluk Buzağılık köprüsü ile ilgili olarak İçişl

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde üzerinden geçişlere yasak getirilen Buzağılık köprüsü, TBMM'ye taşındı. MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Susurluk Buzağılık köprüsü ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Muaamer Güler'in cevaplaması için yazılı soru önergesi vererek konuyu meclis gündemine getirdi.
Balıkesir Milletvkeili Ahmet Duran Bulut; Susurluk ilçesinde bulunan Buzağlık köprüsünün köprü ayaklarının zarar görmesi sebebiyle can ve mal kaybına sebep olmadan yapılması gerektiğini ifade etti. 400 metre uzunluğundaki köprünün 4 köyü Susurluk'a bağladığını, vatandaşların bir yerden bir yere giderken köprüden geçemedikleri için yolu dolaşmak zorunda kaldıklarını ve mağdur olduklarını belirten MHP'li vekil, konuyu TBMM gündemine taşıdı. Ahmet Duran Bulut; arızalı köprünün can ve mal kaybı yaşanmadan bir an önce yapılması gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanına yazılı olarak cevaplandırılmak üzere soru önergesi veren Bulut, Balıkesir Susurluk ilçesindeki 'Buzağılık Köprüsü'nün 'Arızalı Köprü' olarak tanındığını hatırlattı. 400 metre uzunluğunda bulunan köprü; Buzağlık, Karaköy, Gürece ve Yaylaçayırı köylerini Susurluk ilçe merkezine bağlıyor. Ayrıca, yüksek su debisinin verdiği aşınma sebebi ile de köprünün araç trafiğine kapatıldığını sözlerine ekleyen milletvekili Bulut, ayakları zarar gören köprünün girişine topraktan bir set yapıldığını, aracı ile köylere gitmek isteyen vatandaşların Susurluk ilçe merkezinden Çaylak mesire alanına ulaşarak gitmek istediği köye yöneldiklerini ve yol güzergahının uzaması sebebiyle vatandaşların mağdur olduklarını bildirdi.
Milletvekili Ahmet Duran Bulut, köprünün ayaklarının zarar görmesi sebebiyle her an can ve mal kaybı yaşanabileceğini ifade eden Bulut, bu tür kazaların yaşanmaması için köprünün bakım ve onarımının hemen yapılması gerektiğini söyledi. Milletvekili Bulut, İçişleri Bakanına; "Köprünün ayaklarının zarar görmesi sebebiyle her an can ve mal kaybı yaşanabilir. Bu tür kazaların yaşanmaması için köprünün bakım ve onarımının yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine açılması konusunda çalışmalarınız var mıdır? Bulut, yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine açılması konusunda çalışmalarınız var mıdır?" diye sordu.
Söz konusu köprü geçtiğimiz günlerde İHA ve yerel gazeteler tarafından haber yapılarak kamuoyuna duyurulmuştu.
(YU)

25.01.2013 17:14:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT