1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yeni Hastaneye Büyük Tepki!

Yeni Hastaneye Büyük Tepki!

Yeni Hastaneye Büyük Tepki!
A+A-

4 Mart Tıp Bayramı’nda açılması planlanan 500 yatak kapasiteli Kadın Doğum, Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi’nde park alanının yeterli olmamasına tepki geldi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, yapımı tamamlanan ve 14 Mart Tıp Bayramı’nda açılması planlanan 500 yatak kapasiteli Kadın Doğum, Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Hastanesi’nde park alanının yeterli olmamasına tepki gösterdi. 

Açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Van Şube Başkanı Hikmet Bilgin, sorunun Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’yle Orman ve Su İşleri Müdürlüğü arasında yaşanan bir anlaşmazlıktan kaynaklandığını ifade ederek, “Türkiye’nin ilk ‘Akıllı Hastanesi’ ve bölgenin en donanımlı hastanelerinden biri olan hastanemizde otopark yok. Yapımına milyonlarca TL para harcanmış ve 14 Mart Dünya Tıp Bayramı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılışının yapılması planlanan hastanemizde şimdiden maalesef oto park sorunu yaşanıyor. Şu anda kadın doğum ve kardiyoloji bölümlerinde ikişer poliklinik hizmet vermektedir. Vatandaş aracını park edecek yer bulamıyor. Bölge hastanemizin kampüsünde yer alan hastanelerimizle birlikte burada ciddi bir park sorunu yaşanıyor” dedi. Van’da bulunan birçok hastanede de otopark sorunu yaşandığını aktaran Bilgin, “Özellikle Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanemizde bu sorunun derhal çözülmesi gerekir. Sadece hastanenin arka bölümünde yaklaşık 150 araçlık bir otopark var, o da hastane çalışanları için yapılmış ve onlara da yetmiyor. Şu anda bile yaklaşık olarak günde bin, bin 500 arası araç hastaneye gelmektedir. Sorunun Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yönetimi ile İl Orman ve Su İşleri Müdürlüğü arasında yaşanan bir arsa anlaşmazlığından kaynaklandığını öğrendik. Bizler Sağlık-Sen olarak söz konusu sorunun giderilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT