1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeni Doğmuş Bebek Çöpte Bulundu

Yeni Doğmuş Bebek Çöpte Bulundu

Yeni Doğmuş Bebek Çöpte Bulundu
A+A-

İzmir'de doğduktan hemen sonra çöpe atılan bebek, hastanede tedavi altına alındı. Edinilen bilgiye göre, Buca Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri, Dumlupınar Mahallesi 86. Sokak ile 82. Sokak ara

İzmir'de doğduktan hemen sonra çöpe atılan bebek, hastanede tedavi altına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Buca Belediyesi Temizlik İşleri görevlileri, Dumlupınar Mahallesi 86. Sokak ile 82. Sokak arasındaki köşede sabah saat 08.00'de çöp konteynırının kapağını açtıklarında yarı çıplak ve kanlar içersinde duran bebeği görünce şok oldu. Çöpten çıkartılan bebek, Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Yaşanları duyan Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, hastaneye gelerek erkek olan bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Kuvözde yatan bebeği gören Tatı, dünyanın sonunun geldiği söyleyenlere inat bir canın yaşama savaşına tanık olmaktan dolayı duygulu anlar yaşadığını söyledi. Tatı, küçük yavrunun ne ihtiyacı olursa kendisine bildirilmesini isteyerek, "Uzun zamandır kamuoyunda ve belli çevrelerde 21 Aralık'ın kıyamet günü olacağını ve dünyanın sonunun geleceği söyleniyordu. Buna inanan vatandaşlarımız evlerini terk etmişlerdi. Ama şunu görüyoruz ki 21 Aralık sabahı hayata gözlerini açan bir bebek soğuk bir çöp kutusu içerisinde hayata tutunmaya çalışıyor. 21 Aralık kıyamet günü değil bir canın yaşama günüdür. Yavrumuzun yanındayız. Hep birlikte onu yaşatacağız" dedi.
Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Ahmet Bekerecioğlu ise, bebeğin yoğun bakımda olduğunu belirterek, "Bebeğimizin yaşama tutunması için özenli biçimde çalışıyoruz" diye konuştu.
(EA-CC-Y)

21.12.2012 17:53:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT