1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yeni Başbakan Davutoğlu'ndan ilk açıklamalar

Yeni Başbakan Davutoğlu'ndan ilk açıklamalar

Yeni Başbakan Davutoğlu'ndan ilk açıklamalar
A+A-

AK Parti MYK sonrası yeni genel başkan ve Başbakan olan Ahmet Davutoğlu açıklama yaptı.

Ahmet Davutoğlu, başbakan ve genel başkanlığının adı açıklandığından sonraki ilk konuşmasını yaptı.

CEMAAT'E AÇIK MESAJ
Davutoğlu ilk konuşmasında "Paralel yapı adı altında veya başka ad altında, kimler bu yürüyüşü durdurmak isterse, AK Parti onların karşısında kaya gibi duracaktır" diyerek Cemaat'e açık mesaj verdi.

İşte Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları:
Sayın cumhurbaşkanım, değerli dava arkadaşlarım, sizleri ve bütün vatandaşlarımızı saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Sayın cumhurbaşkanım, zat-ı alinizin öncülüğünde, yoğun istişareler neticesinde böylesi bir kutlu göreve aday gösterilmiş olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bu vesileyle zat-ı alinize MYK üyesi kardeşlerime dostlarıma, il başkanlarımıza, belediye başkanlarımıza, istişarelere katılmış olan kadın ve gençlik kolları üyelerimize teşekkür ve minneti bir borç biliyorum.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
Ak Parti hareketi konjektürel şartlarda çıkmış bir siyasi hareket değildir. Köklü bir devlet geleneği içinde ortaya çıkmış ve bu köklü devlet geleneğini inşa etmek üzere yol açıkmış bir kadro Sayın cumhurbaşkanımız bu kadronun öncüsüdür, lideridir. Türk siyasi hayatına yeni bir istişare kültürünü kazandırmıştır. Bundan sonra daha da güçlü şekilde yolumuza devam edeceğimiz konusunda kimsenin tereddütü olmamalıdır.

Eğer bu adaylık süreci sonrasında genel kongremizde de bu adaylığımız kabul görürse ve bu göreve onlar tarafından da layık görülürsem, yine kimsenin tereddüdü olmasın ki büyük restorasyon hareketi hiçbir ara ve kesintiye uğramadan devam edecektir.

 

 
A+A-

HABERE YORUM KAT