1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Yeni Arkeoloji Müzesi 2013 Yılında Tamamlanacak

Yeni Arkeoloji Müzesi 2013 Yılında Tamamlanacak

Yeni Arkeoloji Müzesi 2013 Yılında Tamamlanacak
A+A-

Tarihi Tren Garı'nda inşa edilecek yeni Uşak Arkeoloji Müzesi inşaatı hızla devam ediyor. Yetkililer müze inşaatının 2013 yılında tamamlanacağını bildirdi. Uşak'ta yaklaşık 3 yıldır devam eden çalı

Tarihi Tren Garı'nda inşa edilecek yeni Uşak Arkeoloji Müzesi inşaatı hızla devam ediyor. Yetkililer müze inşaatının 2013 yılında tamamlanacağını bildirdi.
Uşak'ta yaklaşık 3 yıldır devam eden çalışmalar sonucu tarihi Tren Garı'nda geçtiğimiz aylarda inşasına başlanan yeni arkeoloji müzesi inşaatı 2013 yılında tamamlanacak. Kente yakışır modern bir yapı olarak inşa edilecek müze inşaatının su basmanı seviyesi tamamlandı. Müze tamamlandığında dünyaca ünlü Karun Hazineleri de bu müzede sergilenecek. Yaklaşık 8 bin metrekare alanda inşası devam eden modern müze binasında fuaye alanı ve konferans salonu gibi bölümlerde yer alacak. Yeni Arkeoloji Müzesi'nin olduğu bölge birkaç yıl içerisinde müzeler kompleksi haline dönüştürülecek. Yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olması beklenen müze hizmete açıldığında daha önce sahtesiyle değiştirilen ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın Almanya'da bulunduğunu açıkladığı Karun hazineleri'nin en değerli parçası Kanatlı Deniz Atı görünümlü Altın Broş da burada sergilenecek.
(KY-İK)

05.01.2013 13:29:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT