1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yemen'de Silah Taşıyan Bir Gemiye El Konuldu Sana

Yemen'de Silah Taşıyan Bir Gemiye El Konuldu Sana

Yemende Silah Taşıyan Bir Gemiye El Konuldu  Sana
A+A-

Yemenli yetkililer, ülkenin deniz sahasında, içerisinde uçaksavar füzelerinin de bulunduğu patlayıcı ve silah taşıyan bir gemiye el konulduğunu açıkladı. ABD kanadı, geminin İran kaynaklı olduğunu bel

Yemenli yetkililer, ülkenin deniz sahasında, içerisinde uçaksavar füzelerinin de bulunduğu patlayıcı ve silah taşıyan bir gemiye el konulduğunu açıkladı. ABD kanadı, geminin İran kaynaklı olduğunu belirtti.
Yayınlanan raporda, silah taşıyan geminin geçtiğimiz hafta Yemenli sahil güvenlik ekipleri ile ABD Donanması'nın ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyon sonucu ele geçirildiği kaydedilirken, bu bilginin daha önce açıklanmamasının sebebi yer almadı. Raporda, gemide görev yapan 8 kişinin Yemenli olduğu bildirildi.
Washington'da gazetecilere konuşan Pentagon sözcüsü George Little, görevli mürettebatın geminin İran'dan geldiğini söylediğini kaydetti. Yemen sularında düzensiz faaliyet gösterdiği tespit edilen gemiye ABD desteğiyle rutin kontrol yapıldığını belirten Little, geminin kargosunda silahların bulunduğunu ifade etti.
(CC-YHY-D)

29.01.2013 22:29:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT