1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yem Katkı Maddeleri Kontrol Altına Alınsın Talebi

Yem Katkı Maddeleri Kontrol Altına Alınsın Talebi

Yem Katkı Maddeleri Kontrol Altına Alınsın Talebi
A+A-

Alabalık tesisleri, yükselen yem fiyatları nedeniyle zor duruma düştü. İzmir'de, alabalık üretim çiftliği işletme müdürü Ali Öztürk, 10 yıldır su ürünleri üretimiyle uğraştıklarını, hiçbir zaman bu k

Alabalık tesisleri, yükselen yem fiyatları nedeniyle zor duruma düştü.
İzmir'de, alabalık üretim çiftliği işletme müdürü Ali Öztürk, 10 yıldır su ürünleri üretimiyle uğraştıklarını, hiçbir zaman bu kadar zor duruma düşmediklerini belirterek, Türkiye'de doğal üretim yapabilmek için yem katkı maddelerinin kontrol altına alınması gerektiğini söyledi.
Doğal üretimlerde maliyetin yükseldiğini gören üreticilerin maalesef farklı çözümler aramaya yöneldiğini anlatan Öztürk, "Biz yem fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun doğal üretimden taviz vermedik. Bu nedenle çiftliğimizde üretim kapasitesi yem maliyetleri yüzünden düştü. Ayrıca, su debisinin geçen yıllara oranla azalması, çevre kirliliğinin artması üretimimizi olumsuz etkiliyor" dedi.
Ali Öztürk, omega 12 vitamini açısından çok zengin bir besin olan alabalık alırken şu tavsiyelerde bulundu: "Derisine bastırdığımız zaman oluşan çukur hemen kayboluyorsa, temizlenirken kılçıkları et kısmından ayrılmamış ise alabalık tazedir. Güvenle alabilirsiniz."
(HÇ-HO-Y)

15.01.2013 10:05:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT