1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yedaş'tan 'fatura Ödeme Noktaları' Uyarısı

Yedaş'tan 'fatura Ödeme Noktaları' Uyarısı

Yedaştan fatura Ödeme Noktaları Uyarısı
A+A-

Çalık YEDAŞ Ordu İl Koordinatörü Ümit Yaşar Kışla, 'fatura ödeme noktaları' konusunda elektrik abonelerini uyardı. Kışla, "Kurum veznelerimiz, PTT, anlaşmalı bankalar ve aktif nokta kioks cihazları

Çalık YEDAŞ Ordu İl Koordinatörü Ümit Yaşar Kışla, 'fatura ödeme noktaları' konusunda elektrik abonelerini uyardı.
Kışla, "Kurum veznelerimiz, PTT, anlaşmalı bankalar ve aktif nokta kioks cihazları bulunan bayiler dışında hiçbir kişi veya kuruluşa tahsilat yetkisi verilmemiştir" dedi.
Vatandaşlara uyarıda bulunan İl Koordinatörü Kışla, yapılan ödemelerin sorumluluğunun abonelerde olduğunu, ödemelerini belirtilen noktalara veya kurum veznesine yapılması gerektiğini söyledi. Kışla, "Şirketimizin alacağının başkası tarafından tahsil edilmesi hakkına kimse sahip değildir. Fatura üzerinde belirtilen ödeme yerleri dışındaki yerlere yapılan ödemelerle ilgili tüm sorumluluk abonelere aittir. 29 Aralık 2010 tarihi itibari ile Çalık YEDAŞ özelleştirme kapsamında Çalık Holding tarafından devir alınmış olup Samsun, Sinop, Çorum, Amasya, Ordu illerinde abonelerimizin mağduriyetlerine neden olabilecek bu tip uygulama yapan yerlerin tespiti halinde gerekli kovuşturma yapılmak üzere hukuk müşavirliğimiz tarafından ilgili makamlara suç duyurusu yapılacaktır. Abonelerimizin kurum veznelerimiz, PTT, anlaşmalı bankalar ve aktif nokta kioks cihazları bulunan bayiler dışında hiçbir kişi veya kuruluşa ödeme yapmamalıdırlar. Çalık YEDAŞ'ın tahsilat yetkisi verdiği yerler dışındaki fatura ödeme merkezleri, ödemeleri bankaların internet bankacılığını kullanarak ödeme yapmaktadırlar. Ödemenin yapılıp yapılmadığı ile ilgili inisiyatif tamamen ödemeyi alan kişiye aittir. Vatandaş ödemelerini bu noktalara yapabilir ama bizim sistemimize girmeyince para bizde gereken işlemleri yapıyoruz. Abonelerimizin borçtan elektrik kesimi ile ilgili çok fazla müracaat ve şikayet almaktayız. Vatandaş ödemeyi yaptığını bizlere ifade ederken, bizim sistemimize ödeme yaptığı gözükmüyor. Bu ödeme gerçekleşmeyince vatandaşlarımız gelip bize dert yanıyorlar. Vatandaşlarımızdan bir kez daha faturalarını, faturada belirtilen noktalara ödemelerini rica ediyoruz" diye konuştu.
(RCP-SLH-Y)

30.11.2012 14:12:27 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT